Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Reklam veya Html Kodu Ekle

Çözüm

Reklam Yönetimi -> Reklam Ekle

Reklam, html kodu veya serbest metin yazılarının eklendiği bölümdür. Bu bölümde site içinde yayınlanmasını istediğiniz reklamları veya html kodlarını oluşturabilirsiniz.

Reklam eklerken hangi bölümde yayınlanacağını da seçmeniz gerekmektedir. Sol tarafı seçtiğinizde eklediğiniz reklam sayfanın sol yanında dikey olarak gözükecektir. Aynı şekilde Sağ tarafı seçtiğinizde reklam sayfanın sağında yine dikey olarak gözükecektir. Sayfa Ortası olarak seçilen reklamlar sadece ana ve alt sayfaların içinde  gözükecek şekilde ayarlanmıştır.

Oluşturduğunuz reklamlar için gösterim sayısı veya tarih gibi kısıtlamalar da ekleyebilirsiniz. Ayarladığınız kısıtlamalar gerçekleştiğinde reklam yayından otomatik olarak kalkacaktır.

Bu bölümün bir diğer özelliği ise tanımladığınız alanları serbest metin alanı olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz iframe ile dışarıdan bağlantı çağırabilir, isterseniz eklediğiniz bir resmi, sabit olarak ana sayfaya yerleştirmek için de bu alanı kullanabilirsiniz.

Tıklama adresi, yükleyeceğiniz görselin en ve boy ölçüsü alanlarında değişiklik yaptığınızda reklam kodunuz da otomatik olarak güncellenecektir. Ancak Reklam Kodu alanında her hangi bir değişiklik yaptığınızda otomatik güncelleme iptal olacaktır. Bu sayede alanlara doldurduğunuz bilgilerden bağımsız olarak kendi reklam kodunuzu oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz.

Otomatik kod oluştururken tıklama adresi, resmin en ve boy ölçüsünü doğru girdiğinizden emin olunuz. Ayrıca resim eklemeyi de unutmayınız. Dikkat! Bu alanları eksik veya hatalı girmeniz sayfanızda hatalar oluşmasına neden olabilir. 

Reklam alanı da, haber kategorileri gibi ana sayfada sizin belirlediğiniz yerde gözükecektir. Bu nedenle bu alanı çok amaçlı olarak kullanmanız mümkündür. Reklamları ana sayfada göstemek için Site Yönetimi -> Ana Sayfa Düzenle bölümüne girip, aynı haber kategorilerini ekler gibi, reklamları da ana sayfaya ekleyebilirsiniz. 


 Önemli Not : Reklam ekle bölümünden eklediğiniz reklamlar, sitede hemen gözükmeyecektir. Reklamların yayına girmesi için Sabit Reklamlar, Ana Sayfa Düzenle veya Alt Sayfa Ayarları bölümlerinden birini kullanarak, sitenizin dilediğiniz bir yerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Reklamların yayına girmesi bu yerleştirme işlemini yaptıktan sonra başlayacaktır.


Reklam Ölçüleri : 

Sitenin her yerinde dilediğiniz ölçüde reklam kullanmanız mümkündür. Ancak bazı alanlarda bu ölçü görselin bozulmaması için sınırlandırılmıştır.

Seçtiğiniz bölge için kullanabileceğiniz reklam ölçüleri aşağıdadır.

Logo Yanı : 728x90 px

Logo Altı :  468x60 px

Haberin içi : 300x250 px

Sayfa Ortası : Bu bölgede kullanılan reklamın genişliği ana sayfa içinde kullandığınız modülün ölçülerine göre değişmektedir.

Tek sutun : 330 px

Çift sütun : 670 px

Tam sayfa : 1000 px

Sağ ve Sol Taraf : Kullandığınız reklam en fazla 180 px olmalıdır.

Tüm reklam alanlarında yüksekliği dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Reklam Ölçüleri
Resimli Reklam Nasıl Eklerim?
Sabit Reklamlar
Reklam Listesi
Tam Sayfa Açılır Reklam
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 20
Kategori: Reklam Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.9/5.0 (58)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid