Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Haber İçinde Etiket Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çözüm

Haber etiketleri, sitenizin arama motorları tarafından bulunmasını sağlayan bir yöntemdir. Doğru kullanıldığı taktirde ziyaretçi sayınızın önemli ölçüde artmasını sağlayacaktır.

Etiket kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur etiketin uzunluğudur. Etiket yazarken, çok geniş anlam ifade eden kelimelerden kaçınmanız gerekmektedir. Yine aynı şekilde çok uzun etiketler de etkisiz olacaktır. Doğru bir etiket için ortalama 2-3 kelimeden oluşan cümle öbeklerini tercih etmelisiniz. 

Örnek olarak: Bir kaza haberini verirken, tek başına kaza kelimesi yerine, tem'de trafik kazası yazmanız arama motorlarının daha çok dikkatini çekecektir.

Daha fazla anahtar kelime kullanmak için yazılan uzun etiketler arama motorunun dikkatini dağıtacağı için kullanılmamalıdır. Eğer haberi anlatacak daha farklı kelimelere ihtiyacınız varsa bunu mutlaka yeni bir etiket olarak ekleyin. tem'de kamyon kazası şeklinde yeni bir etiket faydalı olacaktır. Tek seferde çok kelime kullanarak "temde kamyon kaza yaptı 2 yaralı" şeklindeki etiket oluşturulması tamamen yanlış olacaktır.

2-3 kelimeden oluşan etiketlerin de en fazla 6-7 tane olması önemlidir. Etiketlerde aşırıya kaçılmasının sitenize zarar vereceğini unutmayınız.

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Haber Listesi
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 63
Kategori: Haber Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.8/5.0 (17)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid