Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Video Ekle

Çözüm

Video Galeri Yönetimi -> Video Ekle

Önceden oluşturduğunuz Video Galerine, video dosyaları ekleyeceğiniz bölümdür.

 

Video dosyası yükleme bölüme geçmeden önce, kullanacağınız videonun hangi kategoriye ait olacağını, başlığını ve açıklamasını eklemeyi unutmayın. Bu bilgiler kullanıcılarınızın videoyu izlemeden önce bilgilendirilmesi açısından önemlidir.

Videonuzu sunucuya yükleyebileceğiniz gibi Youtube videolarından da galeri oluşturabilirsiniz.

Video Ekleme Türü bölümünden seçiminizi yapabilirsiniz.

 

1. Sunucuya Yükleme

Videonun ön tanımlamalarını yaptıktan sonra Kaydet düğmesini tıklarayak video dosyasını yükleyeceğiniz bölüme geçersiniz.

Kaydet düğmesini tıkladıktan sonra açılan bölümde "Dosya Seç" düğmesini tıklayarak bilgisayarınızdan bir video dosyası seçmeniz gerekmektedir. Seçimden sonra Video Kaydet düğmesini tıkladığınızda videonuz ve ön izleme görüntüsü otomatik olarak yüklenecektir.

Yükleme dosyasının 50mb'dan büyük olmaması gerekmektedir. Ayrıca yükleme yapıldıktan sonra videonun işlenmesi 1-2 dakika sürmektedir. Bu nedenle yüklemenin hemen ardından ön izleme çalışmayabilir. Bir müddet beklediğinizde video sorunsuz olarak çalışacaktır.

Yükleme sayfasında ön izleme görüntüsü olarak videonun ilk karesi alınmaktadır. Farklı bir ön izleme görseli yüklemek isterseniz Ön İzleme Görüntüsünü Değiştir bölümünden yeni resim seçip kaydedebilirsiniz.

Yüklediğiniz videonun yayın bölümünün Aktif olduğuna dikkat ediniz. Yükleme sırasında yayına girmemesi için bu bölüm Pasif olarak kaydedilmektedir.

 

2. Youtube Videoları

Video seçiminizi Youtube olarak yaptıysanız, video kodunu sisteme eklemeniz yeterlidir. Video Kodu, video adresinde v= den sonra başlayan (varsa) & işaretine kadar olan bölümdür.

Örnek olarak https://www.youtube.com/watch?v=a7YMAKsoYuM adresinden video kodunuzu görmek için v= den sonraki kısmı yani sadece a7YMAKsoYuM kodunu sitenize eklemeniz yeterlidir.

 

Dilerseniz videoları sunucuya yüklemeden, dış kaynak olarak da haberin içine ekleyebilirsiniz. Bunun için haber eklediğiniz ekranda Ekle -> Video Ekle/Düzenle bölümünü kullanabilirsiniz. Dış kaynak olarak eklediğiniz videolar her ne sebeple olursa olsun, bulunduğu ortamdan silindiğinde veya çalışmadığında sitenizde de gösterilmeyeceğini unutmayınız.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Haber İçine Youtube Videosu Eklerken
Video Galeri Ekle
Haber Ekle
Video Listesi
Video Galeri Listesi
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 42
Kategori: Video Galeri Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 5.0/5.0 (5)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid