Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Alt Sayfa Ayarları

Çözüm

Site Yönetimi -> Alt Sayfa Ayarları

Ana sayfada olduğu gibi, haber ve makalelelerin olduğu alt sayfaları da kendi isteğiniz doğrultusunda düzenleyebilirsiniz.

Alt sayfalar genel olarak sağ ve sol olarak ayrılmış 2 sütun şeklinde yayınlanmakdadır. 

Haber Sütunu Düzeni başlığında, sayfanın solunda bulunan haber bölümünün hemen altında gözükmesini istediğiniz başlıkları düzenleyebilirsiniz. 

Bu bölümler;

  • Yorum bölümü (Facebook / Disqus yorumları)
  • Sayaç (okunma sayacı)
  • Haber Gezintisi  (son 18 haberin olduğu resimli pencere)
  • Benzer Haberler (Aynı kategorilerde bulunan son 20 haber listelenmektedir.)

İşaretlediğiniz bu bölümler haber veya makalenin altında gözükecektir.

 

Yorum Bölümü : Ziyaretçi yorumları için 2 ayrı seçeneğimiz bulunmaktadır. Facebook ve Disqus.

Facebook yorumları kullanıcının Facebook hesabını kullanarak sitede haberlere veya makalelere yorum yapmasını sağlar. Kimin yorum yaptığının görülmesi açısından önem taşımaktadır. Ancak tüm yorumlar Facebook üzenden yapılıyormuş gibi çalıştığı için yönetimi zordur. Ayrıca kullanıcılarla ilgili bildirim de gelmemektedir. Sisteme eklemek için ayar yapılmasına gerek yoktur.

Disqus yorumları kullanıcının eposta adresi ile üye olduğu bir sistem üzerinden yorum yapmasını sağlar. Gelişmiş bir takip ve kontrol ekranı bulunmaktadır. Ancak site üzerinde çalışması için disqus.com sitesinden üye olmanız ve sitenizi eklemeniz gerekmektedir. Buraya kayıt olduktan sonra alacağınız yönetim url adresini yorum bölümündeki Disqus Url kutusuna yazmanız gerekmektedir. Bu özellik sadece kırmızı paket kullanıcıları için aktiftir. 

Disqus Nedir? : Disqus internet sitelerine sosyal yorum alt yapısı sağlayan bir sistemdir. Tüm dillere hitap eden ve oldukça kolay bir kullanımı olan Disqus sayesinde kendinize bir yorum profili oluşturabilmeniz mümkündür. Oluşturmuş olduğunuz bu yorum profili sayesinde Disqus yorum alt yapısına sahip tüm sitelerde kendi profilinizle yorum yapabilirsiniz. Aynı zamanda Disqus sistemi sizlere bir kontrol paneli kullanımı imkanı sağladığından bir profil fotoğrafı ekleyebilir, yorumlarınızı yönetebilirsiniz.

Sağ Sütun Düzeni ise, ekranın sağında tek sutün genişliğinde yer alan bölümdür. Bu bölümü aynı ana sayfada olduğu gibi istediğiniz kategori, reklam veya özel içerikle doldurabilirsiniz. Çalışma mantığı aynı ana sayfada düzenle bölümünde olduğu gibidir.

Sayfada görüntü kirliliği yaratmaması için bu bölüm sadece 5 başlık yer alacak şekilde sınırlandırılmıştır.

Önemli Not: Sitemiz tamamen ön bellekleme ile çalışmaktadır. Bu nedenle bu bölümlerde yaptığınız değişiklikler geçmiş haberleri etkilemez. Geçmiş haberlerin veya makalelerin de aynı şekilde gözükmesini istiyorsanız, bu sayfaları yeniden kaydetmeniz gerekecektir.

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Disqus Yorum Sistemi ve Kullanımı
Genel Ayarlar
Reklam veya Html Kodu Ekle
Ana Sayfayı Düzenle
Haber Düzenleme
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 29
Kategori: Site Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 4.6/5.0 (18)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid