Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Google Özel Arama Motoru

Çözüm

Google Özel Arama Motoru kullanmanın faydası nedir?

Bu modülü aktif olarak kullanmaya başladığınızda site üzerinden ziyaretçilerinizin yapacağı tüm aramalar Google Arama Motoru aracılığı ile sağlanacaktır. 

  • Bu sayede arama yapılan kelimelerinin Google sıralaması da olumlu olarak etkilenecek, sitenizin Google üzerinde yükselmesi sağlanacaktır. Diğer yandan ücretsiz paket kullanan sitelerde yapılan aramalarda Günboyu Haber Yazılımını kullanan tüm sayfalar gösterilmektedir. Sizin sitenizden diğer sitelere olduğu gibi diğer tüm sitelerden de size trafik akışı sağlanacaktır. Özellikle güncel ve düzenli haber giren siteler için gözle görülür bir trafik artışı olacaktır. Bu trafik artışı Google Analitik tarafından izlenebilir durumdadır. Dolayısıyla Google sıralamanızın yükselmesi de bu sayede hızlanacaktır.
  • Bir başka avantajı ise, olası yazım hatalarının Google tarafından tespit edilip daha doğru sonuçlar getirilmesi sağlanmaktadır.
  • Pek çok forumda bu özelliğin, sitenizin Google indexlenme hızını da arttırdığı belirtilmektedir. 

Ücretli paket kullanan müşterilerimiz, kendi özel Google Özel Arama kimliklerini alarak bu özelliği diledikleri şekilde düzenleyebilir, dilerlerse standart site içi arama modülümüzü de kullanabilirler.  

Sitenize Google Özel Arama Motoru Eklemek (Sadece ücretli paketler için geçerlidir)

Genel Ayarlar -> Site Yönetimi bölümünden Google Arama Kimliği bölümüne Google'dan aldığınız kimlik değerini girdiğinizde site içinde yapılan tüm aramalar Google'dan sağlanacaktır.

 

Google Özel Arama Motoru Kimliğimi nasıl alabilirim?

Tüm ayarlamaları Google üzerinden yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki siteden giriş yapın ve yönergeleri takip edin.

https://www.google.com.tr/cse

İşlemlerinizi tamamladıktan sonra, Arama motoru kimliği bölümünden gerekli kimlik numaranızı kopyalayıp, Genel Ayarlar bölümündeki ilgili yere yapıştırınız.

 

* Google Özel Arama Motoru sitesinin görüntüsü aşağıdaki gibidir.

 

 

 

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Google Haberler İçin Site Haritası
Genel Ayarlar
Site Trafiği Nasıl Hesaplanıyor?
Kategori Ekle
Dns Adreslerimiz
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 39
Kategori: Site Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.9/5.0 (28)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid