Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Kategori Ekle

Çözüm

Kategori Yönetimi -> Kategori Ekle

Haberleri kategorilerine göre ayırmak için önce yeni kategoriler tanımlamanız gerekmektedir. Tanımlayacağınız kategori Ana Kategori olabileceği gibi herhangi bir kategorinin alt kategorisi olarak da tanımlanabilir.

Örneğin Spor adında bir kategori tanımlayıp altına Basketbol, Futbol gibi alt kategoriler tanımlayabilirsiniz. Bu sayede okuyucular sadece Basketbol veya Futbol kategorisini takip edebilirler. Siz de sadece bu alt kategorilerden biri için ana sayfada özel bölüm açabilirsiniz.

Dilerseniz, Manşet, Son Dakika gibi özel kategoriler de açabilirsiniz. Önemli haberleri normal kategorilere ilave olarak bu kategorilere de ekleyerek ana sayfanın dilediğiniz yerinde yayınlayabilirsiniz. 

Ana kategorilerden, Üst Menüde Gözüksün mü? kısmı Evet olarak işaretli ilk 12 kategori, site içinde sayfa üstünde kalıcı olarak duran menüde gözükecektir. Kategorinizin sabit menüde gözükmesini istiyorsanız Listeleme Sırası bölümünde 1'den 12'e kadar sayılar kullanınız.

Pasife aldığınız kategoriler; masa üstü ve mobil sitelerde gözükmeyecektir. Yine de daha sonra kullanmak üzere, bu kategorilere haber eklemeye devam edebilirsiniz.

  • Kategori Adı : Kategorinin üst menüde güzekecek adı
  • Sayfa Başlığı : Kategori sayfasının başlığı. Bu isim aynı zamanda Google listelemesinde de sayfa adı olarak kullanılmaktadır. 70 karakteri geçmemelisiniz.
  • Anahtar Kelimeler : Google listelemesinde kullanılacak anahtar kelimeleri bu alana giriniz. Kelime veya kelime öbeklerinin arasında mutlaka virgül kullanınız. En fazla 10 anahtar kelime kullanmalısınız.
  • Detaylı Açıklama : Kategorinin genel tanımını bu alanda yapmanız gerekmektedir. Bu alan aynı zamanda Google listelemesinde de kullanılmaktadır. 70 karakterden kısa, 200 karakterden uzun yazmayınız.

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Ana Sayfayı Düzenle
Haber Ekle
Haber Düzenleme
Genel Ayarlar
Üst Menü (Kategori) Düzenleme
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 6
Kategori: Kategori Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.4/5.0 (27)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid