Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Fotoğraf Ekleme / Düzenleme

Çözüm

Haber Yönetimi -> Haber Listesi -> Düzenle -> Resmi Düzenle

Bu bölümü tıkladığınızda haber içinde kullanmak istediğiniz fotoğrafı belirleyeceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu bölümden yeni fotoğraf ekleyebilir veya eklediğiniz fotoğrafı yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Resim ekleme bölümünde isterseniz bilgisayarınızdan veya bir internet adresinden fotoğraf yükleyebileceğiniz gibi, isterseniz daha önce yüklenmiş haberlerin fotoğraflarından da seçim yapabilirsiniz. 

Dosya Seç düğmesini tıklayarak, yüklemek istediğiniz resmi seçtikten sonra, fotoğrafın sisteme yüklenmesi için Resmi Kaydet düğmesine basınız. 

Haber Resimlerini Görüntüle tuşuna bastığınızda, daha yüklediğiniz haberlere ait fotoğrafların bulunduğu bir galeri açılacaktır. Bu galeride gördüğünüz fotoğraflardan seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafı göremediyseniz arama bölümünden kategori veya kelime bazlı arama da yapabilirsiniz. Haber numarasını girerek de istediğiniz fotoğrafa ulaşabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafı seçip, Seçili Resmi Kaydet düğmesini tıkladığınızda yeni haberinizin fotoğrafı daha önceki resimle değişmiş olacaktır.

Fotoğrafın üstüne site adı eklensin mi? bölümü sadece yeni yüklenen resimler için geçerli bir seçimdir. Bu işareti kullanarak genel ayarların aksine, sadece yüklediğiniz fotoğrafın üstüne site adını eklenip eklenmeyeceğine karar verebilirsiniz.. Seçiminizin kalıcı olması için Site Yönetimi -> Genel Ayarlar -> Resim Ayarları bölümünü kullanmanız gerekmektedir.

Yüklemiş olduğunuz fotoğraf sayfanın hemen altındaki Resmi Ufalt / Yeniden Boyutlandır bölümünde gözükecektir.

Bu bölümde fare imlecinizi resmin dilediğiniz yerinden tutarak 4:3 orantısı içinde seçip, Boyutlandır düğmesine basarak otomatik olarak kesebilirsiniz. Eklediğiniz fotoğraf, sitenin her tarafında aynı görüntü kalitesinde gözükmesi için 4:3 oranında boyutlandırılmaktadır.

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Haber Düzenleme
Haber Ekle
Haberin İçine Ek Fotoğraf Ekleme
Genel Ayarlar
Albüm Ekle
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 4
Kategori: Haber Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 4.0/5.0 (47)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid