Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Ana Sayfada Kullanılan Modüller

Çözüm

Ana sayfayı dilediğiniz gibi şekillendirebilmeniz için çeşitli modüller oluşturduk. Bu modüller sayesinde sitenizi kendi göz zevkinize uygun olarak şekillendirebilirsiniz. Tüm modüllerin ortak özelliği olarak başlık ekleyebilir ve çerçeve rengini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 Aşağıda detayları ile anlatılan bu modüllere ek olarak, daha kısıtlı ayarları olan modüllerimiz de bulunmaktadır.

  • En Çok Okunan Haberler - Sadece Tek Sütün - Tek Resim modülü ile çalışır.
  • Foto Galeri - Dilediğiniz sütun ölçüsünde kullanabilirsiniz.
  • Yazarlar - Dilediğiniz sütun ölçüsünde kullanabilirsiniz.
  • Sayfa Düzeltme - Modüller arası boy farklarından oluşan kaymaları düzenlemek için kullanılır. Modüllerin en altına görünmez bir çizgi çeker. Bu modülden sonra gelen tüm modüller aynı hizadan başlarlar. 
  • Etiket Bulutu - Özellikle arama motorları için tasarlanmıştır. Site içinde sık kullanılan etiketlerden oluşmaktadır. Tüm ölçülerde kullanılabilir.

 


 Tek Sütun - Tek Resim : Tek sütun genişliğindedir. Üstte tek resim, altında satır halinde diğer haberler bulunmaktadır. Satırların üstüne geldiğinizde resimler değişir. Alt alta dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz.

 


Tek Sütun - Alt alta Resimli : Tek sütun genişliğindedir. Bir resim ve altında haber başlığı olarak gösterilmektedir. Aşağı doğru dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz.

 


Tek Sütun - Dikey Tek Haber : Tek sütun genişliğindedir. Bir resim ve altında haber başlığı olarak gösterilmektedir. En önemli özelliği resimleri dikey kullanabilmenizdir. İstediğiniz kategoride, sadece tek haber kullanabilirsiniz.


Tek Sütun - Resim/Yazı Yanyana : Tek sütun genişliğindedir. Sütun ortadan ikiye bölünmüş, sol tarafında resim, sağ tarafında haber başlığı şeklinde yayınlanmaktadır. Tüm modüllerde olduğu gibi alt alta dilediğiniz kadar haber yayınlayabilirsiniz.

 


Tek Sütun - Yanyana Resimli: Tek sütun genişliğindedir. Sütun ortadan ikiye bölünmüş, bir satırda 2 haber şeklinde yayınlanmaktadır. Tüm modüllerde olduğu gibi alt alta dilediğiniz kadar haber yayınlayabilirsiniz.

 

 


Bir Buçuk Sütun - Manşet : Bir buçuk sütun genişliğindedir. Resmin altında haber başlığını da kullanabilirsiniz. en fazla 18 haber gösterimi yapılmaktadır. 


Bir buçuk Sütun - Yan Yana Resimli : Bir buçuk sütun genişliğindedir. Her sırada üçer tane olmak şartıyla dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.

 


Bir buçuk Sütun - Dikey Sol Resimli : Bir buçuk sütun genişliğindedir. İlk resim sol tarafta dikey olarak kullanılmaktadır. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.

 

 


Bir buçuk Sütun - Dikey Sağ Resimli : Bir buçuk sütun genişliğindedir. Resimlerden 1 tanesi sağ tarafta dikey olarak kullanılmaktadır. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.


 

Birbuçuk Sütun - Tek Resimli : Bir buçuk sütun genişliğindedir. Sadece resim olarak gösterilmektedir. Dikkat çekici büyüklükte olması özellikle tercih edilmiştir. Alt alta dilediğiniz kadar haber koyabilirsiniz.

 


Çift Sütun - 3lü Sağ: Çift sütun genişliğindedir. Sağ tarafta 2 adet küçük, sol tarafta 1 adet büyük resim şeklinde görünmektedir. Görüntü kalitesi açısından 3 ve 3ün katları şeklinde kullanmanızı öneriyoruz. 


Çift Sütun - 3lü Sol: Çift sütun genişliğindedir. Sol tarafta 1 adet büyük, sağ tarafta ise 2 adet küçük resim şeklinde görünmektedir. Görüntü kalitesi açısından 3 ve 3ün katları şeklinde kullanmanızı öneriyoruz. 


Çift Sütun - Akordiyon : Çift sütun genişliğindedir. Haberler akordiyon şeklinde otomatik olarak değişmektedir. Görüntü kalitesi açısından en az 6 en fazla 14 haber kullanmanızı öneriyoruz. 

 


Çift Sütun - Manşet : Çift sütun genişliğindedir. Alttaki sayıların üzerine geldiğinizde, haber resmi görünmektedir. İdeal gösterim adedi 24 haberdir. Yeni manşete göre daha ince bir yer kaplamaktadır.

  


Çift Sütun - Yeni Manşet : Çift sütun genişliğindedir. Resimler otomatik olarak değişmektedir. İleri-geri, tuşlarıyla haberler arasında istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. İdeal gösterim adedi 18 haberdir. Bir önceki modüle göre daha yüksek bir yer kaplamaktadır, ancak daha şık durmaktadır.

 


Çift Sütun - Dikey Sol Resimli : Çift sütun genişliğindedir. İlk resim solda dikey olarak kullanılmıştır. Haber sayısını, 5 ve beşin katları şeklinde kullanılmasını öneriyoruz. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.

 


Çift Sütun - Dikey Sağ Resimli : Çift sütun genişliğindedir. Resimlerden bir tanesi sağda dikey olarak kullanılmıştır. Haber sayısını, 5 ve beşin katları şeklinde kullanılmasını öneriyoruz. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.


Çift Sütun - Tek Sıra : Çift sütun genişliğindedir. Resim solda, başlık ve spot sağda yer almaktadır. Her sırada tek haber şeklinde, alt alta dilediğiniz kadar haber kullanabilirsiniz.


Çift Sütun - Yan Yana Resimli : Çift sütun genişliğindedir. Sütun ortadan ikiye bölünmüş, bir satırda 4 haber şeklinde yayınlanmaktadır. Tüm modüllerde olduğu gibi alt alta dilediğiniz kadar haber yayınlayabilirsiniz. 


Tam Sayfa - 3lü Kare : Tam sayfa genişliğindedir. Her sırada 3'er tane olmak şartıyla dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz. Kare şeklinde görüntülenmekte, resim yazısı fotoğrafın üstüne basılmaktadır.

 


Tam Sayfa - Detaylı Haber : Tam sayfa genişliğindedir. Her sırada 3'er tane olmak şartıyla dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz. Resmin altında haber başlığı ve haberin spot detayları yer almaktadır.

 


Tam Sayfa - Karışık : Tam sayfa genişliğindedir. 5'in katları olmak şartıyla dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz. Resmin üstünde haber başlığı ve haberin spot detayları yer almaktadır.

 


Tam Sayfa - Yan Yana Resimli : Tam sayfa genişliğindedir. Her sırada 4'er tane olmak şartıyla dilediğiniz kadar haber ekleyebilirsiniz. Resmin altında haber başlığı yer almaktadır.

 


Tam Sayfa - Hareketli : Tam sayfa genişliğindedir. Üzerine geldiğinizde sağa veya sola hareket eder. Aynı zamanda haber baslığını ve spot yazısını görebilirsiniz. 

  


Tam Sayfa - Manşet : Tam sayfa genişliğindedir. En fazla 14 haber gösterir. Manşet olarak kullanıldığında çok estetiktir. Haberler solda küçük resimler halinde listelenmektedir. Değişik efektlerle kendi kendine hareket eder. Bu modülde resim üstünde haber başlığı çıkmamaktadır. Fotoğrafların üstüne Photoshop'la yazı yazan kullanıcılarımız için düşünülmüştür.

  


Tam Sayfa - Sabit Manşet : Tam sayfa genişliğindedir. En fazla 28 haber gösterir. Manşet olarak kullanıldığında çok estetiktir. Sayıların üstüne gelindiğinde haberin resmi ve başlığı çıkar. 


 

Kayan Yazı - Tam Sayfa : Tam sayfa genişliğindedir. Haberler; ekranın sağından, soluna doğru tek satır halinde kayarak hareket etmektedir.

 

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Reklam veya Html Kodu Ekle
Ana Sayfayı Düzenle
Reklam Ölçüleri
Haber Düzenleme
Haber Ekle
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 25
Kategori: Site Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 4.5/5.0 (39)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid