Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Haber Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çözüm

Haber Eklerken Nelere Dikkat Etmeliyim!

Aşağıda belirttiğimiz kurallara uymanız halinde, siteniz hem ziyaretçilerinize, hem de arama motorlarına daha güzel gözükecektir. Unutmayın ki, rahat okunabilir bir sayfa ziyaret sayınızı yükseltecektir.

1. Haberin başlığını tamamen büyük harflerle yazmayın. "TURİZM GELİRLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ" yazmak yerine "Turizm Gelirlerinde Büyük Artış" şeklinde yazmanızı öneriyoruz. 

2. Dikkat etmeniz bir diğer kural, hiç bir şekilde başka sitelerden kopyala-yapıştır yaparak haber almayın. Bu şekilde aldığınız haberlerin içinde HTML kodları dediğimiz ve o siteye özel olarak eklenen bir takım özel kodlar da gelecektir. Bu ilave kodlar, haber sayfasının görünüşünü olumsuz olarak etkileyebileceği gibi çoğunlukla Google ve Facebook paylaşımlarında sorun çıkartacaktır.

Bu sorundan kurtulmak için, kopyaladığınız metni yapıştırdıktan sonra, tekrar tüm metni seçin. Ardından editör bölümündeki Biçim menüsünde bulunun "Biçimi Temizle" seçeneğini tıklayın. Haber metniniz gizli HTML kodlarından temizlenmiş olacaktır. Dilerseniz editörden haberi yeniden şekillendirebilirsiniz.

 

Paylaşılan Resimler Gözükmüyorsa!

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, haberlerde kullandığınız resimlerin boyutudur. Pek çok sosyal medya sitesi paylaşım yaparken kullandığınız resmin ölçüsüne dikkat eder. Genel olarak eni veya boyu 300 pikselden küçük olan resimler paylaşım sırasında sorun çıkartacaktır. Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşım yaparken resimlerin doğru olarak gözükmesi için bu ölçülerden küçük resimleri kullanmayınız.

Haberlerinizin arama motorları ve sosyal medya sitelerinde sorunsuz gözükmesi için bu kurala uymanızı tavsiye ederiz.

 

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Haber Beslemeleri (Rss / Xml)
Genel Ayarlar
Haber İçinde Etiket Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Haber Ekle
Site Trafiği Nasıl Hesaplanıyor?
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 31
Kategori: Genel Bilgiler
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.9/5.0 (34)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid