Bilgi Bankası
SetuP Yazılım Destek Sayfası > SetuP Yazılım Destek Sayfası > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Haberin İçine Başka Haberin Ön izlemesi Nasıl Eklenir?

Çözüm

Haberin İçine Başka Haberin Ön izlemesi Nasıl Eklenir?

Yönetim bölümünden haber listesine gelip, ekleme yapılacak ana haberin düzenleme sayfasını açınız. Açılan sayfada haberin detay bölümünün hemen altında bulunan "Haberin içine başka haber ekle" düğmesini tıklayınız.

 

 

Yeni açılan sayfada, sistemde kayıtlı tüm haberlerin bir dökümü gelecektir. Sıralama en son girilenden geriye doğrudur. İster buradan, isterseniz arama bölümüne yazarak haberin içine eklemek istediğiniz diğer haberi bulunuz. 

 

Listenin hemen yanında bulunan Seç düğmesine bastığınızda, ilgili haberin ön izlemesi, aynı sayfanın hemen üstünde çıkacaktır. Seçme işlemine geçmeden önce dilerseniz ön izleme ekranının zemin rengini değiştirebilirsiniz. Bu işlemi ön izlemeyi, haberin içine yapıştırdıkran sonra da yapabilirsiniz. Bu bölümde yazının üzerine tıkladığınızda resim ve yazılar otomatik olarak seçilecektir. Klavyeden Ctrl + C tuşuna basarak veya fareyi sağ tıklayıp kopyala düğmesine basarak ilgili haberi hafızaya kopyalayınız.

 

 

Üstteki pencereyi kapattıktan sonra ana habere geri dönmüş olacaksınız. Bu sayfada haberin istediğiniz bölümüne az önce kopyaladığınız ön izleme görüntüsünü yapıştırabilirsiniz.

 

Ön izleme eklememiz tamamlandı. Şimdi dilerseniz haberin daha belirgin olması için biraz renklendirelim.

 

Girdiğiniz ön izleme tablosu seçiliyken, üst menüdeki Tablo -> Tablo Özellikleri bölümünden ön izleme tablonuzu dileğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

 

Verdiğimiz örnekte biz zemin rengini sarı olarak belirledik. Dilerseniz başka renkler belirleyebilir, çerçeve rengi vs. gibi ek özellikler tanımlayabilirsiniz. Renk seçimi yaparken #ff0000 şeklindeki RGB kodlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yazıyı da değiştirebilir, daha büyük veya renkli yapabilirsiniz.

 

 

İşleminizi bitirdikten sonra, haberi kaydetmeniz yeterlidir. Bu şekilde haberin içine dilediğiniz kadar ön izleme ekleyebilirsiniz.

Haberin eklenmiş hali aşağıdaki gibidir.

 

 

Not : Bu özellik sadece ücretli paketler için geçerlidir. Ücretsiz paket kullanan müşterilerimiz bu özellikten yararlanamazlar.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Haberin İçine Ek Fotoğraf Ekleme
Haber Ekle
Haber Düzenleme
Video Ekle
Ana Sayfayı Düzenle
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 40
Kategori: Haber Yönetimi
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.9/5.0 (19)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid